Talentingas danų architektas Arne Jacobsenas kūrė ne tik interjerus ar baldus, bet ir indus – dėmesys kiekvienai detalei ir vieningas dizainas laikomi skiriamuoju menininko kūrybos bruožu. Nerūdijančio plieno cilindrinį arbatinuką skulptūriška rankena Arne Jacobsenas sukūrė kompanijai „Stelton“ 1967 metais, tai buvo vienas pirmųjų vėliau gerokai išplėtotos „Cylinda-Line“ kolekcijos objektų. Beje, „Stelton“ tuo metu nebuvo plačiai žinoma indų gamybos kompanija, tačiau Arneʼs Jacobseno kolekcija ją išgarsino visiems laikams – o prikalbinti garsų menininką sukurti „Cylinda-Line“ pavyko todėl, kad vienas kompanijos vadovų buvo jo įsūnis.

Unikalus elegantiškumo ir paprastumo derinys ir Arneʼs Jacobseno aistra idealioms proporcijoms lėmė „Cylinda-Line“ arbatinuko sėkmę. Minimalistinio dizaino arbatinukas vos išvydęs pasaulį įvertintas apdovanojimais ir be diskusijų pripažintas skandinaviško dizaino klasika. Kaip ir kiti Arneʼs Jacobseno kūriniai, indas apgalvotai funkcionalus: rankena padaryta iš karščiui atsparaus juodo plastiko, dangtelis tobulai priglunda prie idealiai lygaus korpuso, šiam pagaminti naudotos moderniausios to meto suvirinimo technologijos.

Skaitykite daugiau: http://www.manonamai.lt/dizainas/dizaino-abc/dizaino-klasika-skandinaviski-arbatinukai-ir-hygge-triumfas.d?id=74165850